ALLINtravel

 PROGRAM:

Dzień 1. Wyjazd w godzinach popołudniowych, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry;

Dzień 2. Przejazd przez Serbię, Macedonię, dojazd do miejscowości LEPTOKARIA.  Zakwaterowanie w hotelu IRA***, obiadokolacja;

Dzień 3 – 11. Pobyt w hotelu położonym w pięknej miejscowości, przy promenadzie i plaży. Na miejscu możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, degustacji, wieczorku greckiego i rejsu statkiem(więcej informacji poniżej).

Dzień 11. Śniadanie i wykwaterowanie, powrót w kierunku Polski.

Dzień 12. Powrót do miejsca zbiórki.

 

ŚWIADCZENIA:

Przejazd autokarem klasy LUX, 9 noclegów w Hotelu Ira, wyżywienie -śniadania, obiady i obiadokolacje( w sąsiednim 4* hotelu), opieka pilota i rezydenta na miejscu, ubezpieczenie KL/NNW, taksa klimatyczna.

 

PROPOZYCJE WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH:

SALONIKI - Wyjazd po śniadaniu, przejazd do Salonik - stolicy Macedonii, drugiego co do wielkości miasta w Grecji, bardzo bogatego historycznie. Nazwa miasta pochodzi od imienia żony króla Macedonii, założyciela miasta – Thessalonike, która była przyrodnią siostrą Aleksandra Wielkiego. Miasto może się poszczycić oprócz wspaniałych zabytków i niepowtarzalnej atmosfery również kilkoma ważnymi postaciami, które przeszły do historii i znane są na całym niemal świecie. W Salonikach urodzili się bracia- Cyryl (Konstantyn) i Metody, którzy przyczynili się do chrystianizacji Słowian. 

Na miejscu będzie czekał na nas kwalifikowany przewodnik, który oprowadzi nas po pięknym mieście. Po zwiedzaniu czas wolny dla siebie na zakup pamiątek i spróbowanie prawdziwej greckiej kawy, następnie powrót do hotelu w godzinach wieczornych na kolacje.

 

METEORY - Greckie Meteory są bez wątpienia jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. Ich grecka nazwa metéoros w wolnym tłumaczeniu oznacza “zawieszony w powietrzu” lub “środek nieba”.Greckie Meteory są bez wątpienia jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. Ich grecka nazwa metéoros w wolnym tłumaczeniu oznacza “zawieszony w powietrzu” lub “środek nieba”. 

Wyjazd po śniadaniu, dojazd do Meteorów, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do miejsca, gdzie zobaczymy jak się pisze ikony ( możliwość zakupu oryginalnych ikon), następnie zwiedzanie klasztorów z miejscowym kwalifikowanym przewodnikiem. 

Czas wolny w pobliskiej miejscowości, gdzie będzie można skosztować typowo greckich dań. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych na kolacje.

 

 

REJS STATKIEM NA WYSPĘ SKOPELOS - całodzienna wycieczka na urokliwą wyspę Archipelagu Sporad. Podczas rejsu wyśmienita zabawa na statku kapitana Kostasa połączona z degustacją Metaxy, na wyspie zwiedzanie stolicy oraz plażowanie ,opłynięcie wyspy dookoła i widok Skiathos od północnej, rzadko widzianej strony z ruinami twierdzy. Na wyspie możliowsc dojechania taksówką i odwiedzenia urokliwej "cerkwi na skale" znanej z filmu Mamma Mia (podczas duetu Pierca Brosnana i Maryl Streep).

 

 

REJS STATKIEM NA WYSPĘ SKIATHOS - całodzienna wycieczka na malowniczą wyspę Archipelagu Sporad. Podczas rejsu wyśmienita zabawa na statku kapitana Kostasa połączona z degustacją Metaxy, na wyspie zwiedzanie oraz plażowanie na plaży Koukounaries słynącej w świecie ze "złotego" piasku.

 

 

ATENY - całodzienna wycieczka do miasta - legendy - kolebki kultury europejskiej, w programie Akropol, dzielnica Plaka, zmiana warty pod Parlamentem (dawnym Pałacem Królewskim) z Grobem Nieznanego Żołnierza,Agora Rzymska, Agora Grecka, Ogrody Narodowe, Stadion Panatenajski - miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r. W drodze powrotnej Termopile miejsce słynnej bitwy między Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e.. Miasto z niezliczonymi zabytkami kultury antycznej. Na Akropolu do Państwa dyspozycji jest dodatkowy przewodnik.

 

OLIMP - wycieczka na szczyt Olimpu gdzie rozpościerają się przepiękne widoki na całą Riwierę Olimpu. Zwiedzanie rozpoczynamy od punktu widokowego. Następnie udamy się do kanionu rzeki Enipeas i przespacerujemy do „Basenów Afrodyty”. Szlak jest stosunkowo łatwy, spacer w jedną stronę zajmuje około 20 min. Później pozostaje jeszcze trochę czasu wolnego na kawę w miasteczku Litochoro, które leży u wylotu kanionu. Następnie powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

 

dodatkowo: 

DEGUSTACJA WINA, WIECZOREK GRECKI, PARZENIE KAWY GRECKIM SPOSOBEM;

 

 

 

Imię i nazwisko
E-mail:
Treść
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapisy na wycieczkę:

Masz pytania? Chcesz dokonać rezerwacji za wycieczkę? Zadzwoń:+48 880 370 707 lub napisz: rezerwacje@allintravel.pl lub wypełnij formularz: 

GRECJA - LEPTOKARYA - RIVIERA OLIMPU 

Szczegóły:

 

Wycieczka autokarowa

HOTEL IRA***  

TERMIN 05.07 - 16.07 (12 dni)-9 NOCLEGÓW NA MIEJSCU

CENA: 360 euro + 450 zł / os dorosła 

WYŻYWIENIE: 3 posiłki 

 

Biuro Podróży All In Travel

Ul. F. Stefczyka 79, 32 - 070 Czernichów

tel. +48 880 370 707

rezerwacje@allintravel.pl

KONTAKT