ALLINtravel

Zwiedzanie - oferta dla grup

Praga - Budapeszt - Wiedeń

3 stolice

Noclegi w hotelach 3*

PROGRAM

 

1.Dzień: Wyjazd z Polski, przejazd do Kutnej Hory - zwiedzanie znanej na całym świecie kaplicy czaszek, spacer po pięknym Starym Mieście wpisanym na listę UNESCO. Przejazd do Pragi, obiadokolacja w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu – kolacja. Czas wolny.

 

2. Dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Pragi z miejscowym przewodnikiem: Wjazd kolejką na wzgórze Petrzyn, labirynt zwierciadlany i sala krzywych luster, klasztor strahowski z tarasem widokowym. Przejście do Królewskiej dzielnicy Hradczany(panoramiczny widok na miasto), tam zwiedzanie ogrodu Wallensteina, zejście do słynnego mostu Karola i zwiedzanie Starego Miasta z ratuszem i zegarem Orloj. Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. (możliwość organizacji wieczornego rejsu po Wełtawie);

 

3. Dzień: Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Wiednia:

Panoramiczny przejazd autokarem ulicą Ringstraße, wybudowaną w l. 1857 – 1865 z polecenia cesarza Franciszka Józefa, podczas którego zobaczymy monumentalne budowle wzniesione różnych stylach okresie historyzmu, m.in.: Opera Narodowa, Parlament, Ratusz, Burgtheater, uniwersytet, Muzeum Sztuki Stosowanej, Giełda Wiedeńska, kościół wotywny, Muzeum Historii Sztuki, czy Muzeum Historii Naturalnej.

Dom Hundertwassera (z zewnątrz), wybudowany na początku lat 80. XX w. wg projektu Friedricha Hundertwassera, niezwykłego austriackiego malarza, rzeźbiarza, architekta i performera. "Wyrastający" z bujnej roślinności budynek posiada wielokolorowe, faliste ściany, liczne tarasy oraz wkomponowane w obiekt drzewa i krzewy.

Zwiedzanie Starówki. Gotycka katedra św. Szczepana , rozpoznawalna z daleka po najwyższej wieży południowej, tzw. Steffl o wys. 136,44 m, we wnętrzu której (indywidualnie, bez przewodnika) zobaczymy m.in: kunsztowne ołtarze i kaplice boczne.

Ulica Graben, przy której znajdują się najbardziej eleganckie i najdroższe sklepy Wiednia oraz słynna Kolumna Świętej Trójcy (Morowa), upamiętniająca ofiary epidemii dżumy z 1679 r.

Zwiedzanie Hofburga, który przez ponad siedem stuleci, do 1918 r. był siedzibą i centrum olbrzymiego imperium cesarskiego Habsburgów. Ob. znajduje się tu siedziba Prezydenta Republiki oraz muzea gromadzące bogate zbiory sztuki. Zobaczymy m.in. Plac Bohaterów, Plac Józefa, Plac Albertina i kościół dworski Augustynów.

Spacer po Ogrodach Belwederu Górnego i Dolnego, barokowej rezydencji księcia Eugeniusza Sabaudzkiego wybudowanej w l ćwierci XVIII w., składającej się z dwóch pałaców (Dolny Belweder i Górny Belweder), rozdzielonych ogrodem w stylu francuskim. Podziwianie pięknego widoku na Wiedeń.

 

4. Dzień: Śniadanie, przejazd do Budapesztu, plażowanie nad Balatonem lub w kompleksie basenów na wyspie Małgorzaty (termalne baseny, wiele restauracji), następnie spacer po mieście z kwalifikowanym przewodnikiem. Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu. (Wieczorem opcjonalnie rejs statkiem po Dunaju);

 

5. Dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do urokliwego miasta Szentender – spacer i czas wolny. Powrót do Polski – w drodze powrotnej dłuższa przerwa na obiad na granicy Węgiersko – Słowackiej (możliwość płatności w euro lub złotówkach);

 

 

Świadczenia:

Przejazd autokarem klasy LUX, 4 noclegi w hotelach ***, wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), miejscowi kwalifikowani przewodnicy , ubezpieczenie KL/NNW, opieka pilota, taksa klimatyczna;

 

Biuro Podróży All In Travel

Ul. F. Stefczyka 79, 32 - 070 Czernichów

tel. +48 880 370 707

rezerwacje@allintravel.pl

KONTAKT